Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

10. ročník Športového dňa nepočujúcich pozná svojich víťazov

V druhej polovici novembra 2016 sa v Trenčíne uskutočnil 10. ročník Športového dňa nepočujúcich. Počas športového dňa bol na programe futsal mužov, volejbal mix muži a ženy a bowling mužov a žien v Piešťanoch. Zastúpenie na športovom dni mali nielen Slováci, ale jednotlivých súťaží sa zúčastnili aj nepočujúci z Českej republiky a Maďarska. Za Úrad Trenčianskeho samosprávneho kraja sa vyhodnotenia Športového dňa zúčastnila výkonná riaditeľka krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región Eva Frývaldská. Podujatie bolo finančne podporené z dotačného systému Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK).

Do futsalového turnaja sa zapojilo celkovo až 8 tímov, ktoré boli rozdelení na skupinu A a skupinu B. Turnaj sa hral systémom pavúka až do finále. O 3. miesto súťažili medzi sebou tím SKN Brno a tím ŠKN Trenčín. Vzájomné stretnutie dopadlo lepšie pre SKN Brno, ktoré sa výhrou 10:0 umiestnilo na treťom mieste. Vo finále sa potom stretli SSK Vítkovice a NMŠK 1922 Bratislava. Zápas napokon vyhral SSK Vítkovice, ktorý súpera zdolal až po samostatných nájazdoch. Po turnaji sa vyhlasovali aj najlepší hráči. Najlepším hráčom sa stal Andreas Hubáček (SSK Vítkovice), najlepším brankárom Michal Píš (SKN Brno) a najlepším strelcom Lukáš Fabišík (SSK Vítkovice).

Volejbalového turnaju sa celkovo zúčastnilo šesť tímov, ktoré si medzi sebou zmerali sily. Prvé miesto obsadil SKN Brno, druhé miesto SSC Budapešť a na treťom mieste sa umiestnil ŠK Neko Bratislava. Najlepším hráčom vo volejbale mix sa stala Katarína Kucharičová (ŠKN Trenčín), najlepším smečiarom Šimon Skopový (SKN Brno), najlepším nahrávačom bola Mária Grassy (SSC Budapešť) a najlepším blokárom Miroslav Bilík (ŠK Neko Bratislava).

Bowlingového turnaju sa zúčastnilo 20 mužov a 11 žien. V kategórii mužov obsadil prvé miesto Vladimír Ciferský (NMŠK1922 Bratislava), druhé Michal Teplan (ŠKN Hlohovec) a tretie miesto Martin Murgaš (ŠKN Sokol Bratislava). V kategórii žien sa na prvom mieste umiestnila Simona Kvasničková (ŠKN Trenčín), druhá skončila Andrea Plenarde Sagi (SSC Budapešť) a na treťom mieste sa umiestnila Ilona Reider (SSC Budapešť).

Špeciálne prekvapenie bolo pripravené pre predsedu Športového klubu nepočujúcich Trenčín Petra Vašíčka. Nepočujúci sa mu verejne poďakovali za záchranu a znovuzaloženie športového klubu v Trenčíne.

Zdroj + Foto: Peter Vašíček (predseda Športového klubu nepočujúcich Trenčín)