Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Najúspešnejším športovcom okresu Prievidza za rok 2017 sa stal kanoista Martin Nemček

Študent Spojenej školy Nováky v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja si cenu prebral z rúk vodnopólistu Róberta Martanoviča, ktorý Krištáľového páva vyhral minulý rok.

Martin Nemček obsadil v roku 2017 piate miesto na majstrovstvách sveta seniorov v kategórii K4 na tisíc metrov a na svetovom šampionáte U23 K4 na päťsto metrov zaznamenal šiestu priečku. V rovnakej kategórii sa mu podarilo majstrovstvách Európy obsadiť deviate miesto. „Znamená to pre mňa veľmi veľa, pretože som len prvý rok medzi mužmi a hneď som dokázal vyhrať. Veľmi si toto ocenenie vážim a som dosť prekvapený, že som to bol práve ja, pretože v našom okrese je viacero výborných športovcov,“ povedal po odovzdávaní cien Martin Nemček. Stal sa tak novým držiteľom Krištáľového páva. „Do ďalšej kariéry to pre mňa bude veľká motivácia. Spravím maximum pre to, aby sa mi darilo aj naďalej,“ dodal Nemček.

Šikovného kanoistu však tento rok okrem množstva pretekov čaká aj jedna ďalšia skúška. Je študentom štvrtého ročníka v Spojenej škole Nováky. „Maturujem z matematiky a fyziky. Bude to ťažké, ale popri športovým povinnostiam sa stíham venovať aj škole. Verím, že to zvládnem,“ uzavrel najúspešnejší športovec z okresu Prievidza.

Trenčiansky samosprávny kraj srdečne gratuluje.

Zdroj: Spojená škola Nováky