Na pracovnom rokovaní v Bazovského galérii sa stretli 8. novembra 2007 zástupcovia Úradu TSK s predstaviteľmi Krajského úradu Zlínskeho kraja. Táto návšteva nadviazala na jarnú návštevu delegácie TSK v partnerskom Zlíne.
Riaditeľ Úradu TSK Ing. Dušan Lobotka pripomenul v privítacom príhovore nový moment tradične dobrej spolupráce oboch regiónov. Očakáva sa vstup oboch krajín do Schengenského priestoru, spoločná hranica dostane diametrálne iný rozmer, plynulejší bude aj pohyb občanov oboch krajov. Na zvýšený pohyb sa treba pripraviť najmä v oblasti dopravy aj na tých cestných ťahoch, ktoré neboli doteraz oficiálnymi hraničnými priechodmi. Za ďalšiu oblasť spolupráce označil D. Lobotka prípravu spoločných europrojektov zo štrukturálnych fondov EÚ: "Netreba vymýšľať vymyslené. Zlínsky kraj bol v minulosti veľmi úspešný v rámci bývalého programu INTERREG a chceme aj my tie ich dobré skúsenosti zužitkovať." Ďalej pripomenul, že trenčiansky župan a zlínsky hejtman už začali rokovania o príprave spoločného Zlínsko-Trenčianskeho euroregiónu, v dikcii tých usmernení, ktoré prichádzajú z Európskej únie. Vedúci zlínskej delegácie Pavel Hrubec, vedúci odboru Kancelária riaditeľa KÚ, označil za najdôležitejšiu prioritu budovanie dopravnej infraštruktúry: "Bez nej nedostaneme ani do Zlínskeho, ani do Trenčianskeho kraja významných podnikateľov. Ak vytvoríme nové pracovné príležitosti , tak sa bude rozvíjať aj všetko ostatné." Vstupom do Schengenu zmiznú hranice a migrácia pracovných síl a migrácia investícií bude jednoznačnou prioritou. "Neznamená to, že by sme sa mali stať konkurentmi, veď najvyššou formou konkurencie je spolupráca," zdôraznil P. Hrubec.
Pracovné rokovanie pokračovalo bilaterálnymi rokovaniami predstaviteľov jednotlivých odborov, kde sa už diskutovalo o konkrétnych možnostiach spolupráce. Najviac spoločných projektov je zatiaľ v oblasti kultúry. Spomenúť možno napríklad Dni majstrov Trenčianskeho kraja a Slovácka, spoločné výstavy /Ľudový odev Moravy a Považia/, ale aj pripravovaný výskum na Myjavsku a Slovácku s názvom "Slivovica – tekuté biele zlato", zameraný na historické pálenice, tradičné prístroje, ale aj piesne a zvyky, spojené s týmto tradičným destilátom regiónu.