Preskočiť navigáciu Prejsť na hlavné menu Prejsť na bočné menu Prejsť na dolné menu
Trenčiansky samosprávny kraj

Takmer 200 pretekárov štartovalo na najstaršom slovenskom triatlone

Na vodnej nádrži Dubník pri Starej Turej (okres Nové Mesto nad Váhom) sa druhú augustovú sobotu konal 38. ročník Staroturanského triatlonu.

Pretekári súťažili v kategórii šprint triatlon – plávanie na 750 metrov, bicykel na 20 kilometrov a beh na 5 kilometrov. Štartovalo sa v dvoch vlnách; 114 účastníkov open kategórie s názvom Hasičský triatlon a 84 v druhých pretekoch s titulom Slovenský pohár v triatlone. Celkom sa na štart postavilo 198 športovcov.

Hasičskom triatlone vyhrali v kategórii muži Miroslav Ozorák z Tk Nové Zámky s časom 01:03:00 a medzi ženami Katarína Kormaníková z Plaveckého oddielu Spartak Myjava s časom 01:14:47. V Slovenskom pohári skončili s najlepším časom medzi mužmi Šimon Wahalandt  z tímu T2FLY - Športový tím Tri2Fly s časom 01:00:11 a nejlepší ženský čas 01:04:19 mala Laura Ibošová.

Pod organizáciu podujatia sa podpísal Klub slovenských turistov Stará Turá, Mestský úrad Stará Turá a Technické Služby Stará Turá. Podujatie finančne podporil bol aj Trenčiansky samosprávny kraj.