Hlavným poslaním Únie žien Slovenska (ÚŽS) je snaha o tvorbu a zabezpečenie priestoru pre všestranný osobnostný, vzdelanostný a kultúrny rozvoj ženy a priestoru pre jej plnohodnotnú sebarealizáciu v rodinnom, ekonomickom, politickom a spoločenskom živote. Témou konferencie, ktorá sa uskutočnila na Úrade TSK, bol Význam prevencie psychosomatických zmien v organizme ženy stredného veku. „Snáď by sa niekomu mohlo zdať, že veková skladba žien, ktoré prišli na konferenciu, je vyššia. Ide však o to, aby sme vedeli komunikovať s našimi dcérami, nevestami, vnučkami a okolím. Chceme vedieť, aké komplikácie prežívajú ženy v strednom veku, a ako im môžeme byť nápomocné,“ uviedla predsedníčka Krajskej organizácie Únie žien Slovenska v Trenčíne Jana Jablonská.
Konferencia bola rozdelená do dvoch blokov. V prvom prednášala Jana Jablonská o spoločensko-psychologickom statuse ženy stredného veku a MUDr. Andrea Mečiarová o strednom veku ženy z pohľadu gynekológa. V druhej polovici prednášajúci MUDr. Branislav Moťovský priblížil, kto môže byť náchylný k psychosomatickým poruchám a MUDr. Karol Gottschal vysvetlil problémy pohybového aparátu ženy stredného veku. „Ľudia v strednom veku majú dostatok skúseností a vedomostí. Ide však zároveň aj o vek, kedy začínajú prichádzať rôzne problémy. Stredný vek je pomerne zložité obdobie. Nepochybujem o tom, že tieto prednášky boli zaujímavé a určite priniesli ženám množstvo nápomocných informácií,“ zhodnotila konferenciu vedúca oddelenia sociálnej pomoci Úradu TSK Elena Nekorancová.
Únia žien Slovenska má približne 11 800 registrovaných členiek v 8 krajských organizáciách. V roku 2015 oslávila ÚŽS 70. výročie svojho založenia. Únia pravidelne usporadúva celoslovenské konferencie na rôzne aktuálne témy v jednotlivých krajských mestách. Na Úrade TSK nechýbala ani predsedníčka Správnej rady a štatutárka ÚŽS Irena Belohorská.