Deň obce oslavovali obyvatelia v letnom amfiteátri v Záriečí. Tento rok bolo hlavnou témou podujatia dedičstvo predkov.
Podujatie v znamení tradícii a spomienok na minulosť mohli zažiť obyvatelia a návštevníci púchovskej doliny v Záriečí. Súčasťou osláv Dňa obce Záriečie bola stredoveká kuchyňa, ktorú návštevníci mohli konzumovať z tradičného dreveného riadu a hlinených krčahov. Svoje vystúpenie predviedli sokoliari Falconarii z Považskej Bystrice, folklórny súbor Záriečanka, heligónkári Bystrická kasňa z Novej Bystrice a Dedinská folklórna skupina Hájiček z Mestečka.
Historickú atmosféru si prišiel vychutnať aj predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Jaroslav Baška, ktorý zabezpečil z dotačného systému TSK finančnú sumu na organizáciu tohto podujatia. „Som veľmi rád, že som tu dnes mohol zavítať na toto krásne podujatie. Trenčiansky samosprávny kraj si uvedomuje, že musí podporovať aktivity, kde si takýmto spôsobom zachovávame tradície našich predkov pre budúce generácie. Myslím si, že história obce Záriečie je bohatá a zaujímavá, preto som rád, že pán starosta a obec takýmto spôsobom zachováva tradície, ktoré tu zanechali naši predkovia.“
V Záriečí si históriu a tradície naozaj ctia, o čom svedčí fakt, že v súčasnosti existujú štyri vydané knižné publikácie venujúce sa tradíciám a zvykom obci. Starosta obce Jozef Kollár vo svojom príhovore spomenul aj začínajúci projekt: „V Záriečí sa narodil prvý riaditeľ Slovenského národného múzea Ján Geryk. Máme rozpracovaný projekt v budove starej školy, kde by sme chceli v budúcnosti otvoriť múzeum.“
Dňa obce Záriečie sa zúčastnili aj primátor mesta Púchov Rastislav Henek, starosta obce Dohňany Milan Panáček a starosta obce Lúky Ján Behro.