Na cintoríne v areáli Muničného skladu Trenčín - Kubrá si kladením vencov pripomenuli 106. výročie ukončenia 1. svetovej vojny a Deň vojnových veteránov Ozbrojené sily SR aj zástupcovia Klubu Generálov SR, Trenčianskej župy a mesta Trenčín. Smútočný veniec a pri tejto príležitosti položili na pietnom mieste aj podpredseda TSK Michal Bartek a riaditeľ župného úradu Marek Briestenský.
„V Trenčíne bol lazaret a väčšina tých, ktorí tu dnes ležia, zomreli na choroby a zranenia. Je tu 771 hrobov,” povedal v príhovore predseda Klubu Generálov Slovenskej Republiky generál Peter Vojtek. Na národnosti padlých odkazujú vlajky na pamätníku – sú tu pochovaní Slováci, Rakúšania, Česi, Nemci, Maďari, Taliani, Poliaci, Rumuni, Rusi a Turci. Na cintoríne bolo pochovaných aj vyše 150 vojakov z predchodcu Juhoslávie - Kráľovstva Srbov, Chorvátov a Slovincov, ktorých ale po vojne dalo kráľovstvo exhumovať a pochovať na cintoríne v Trenčíne. „Ja si želám a myslím si, že aj my všetci čo sme tu, aby hroby na vojnových cintorínoch nepribúdali," dodal Vojtek s tým, že od vzniku Slovenskej republiky zomrelo počas nasadenia v zahraničných misiách 58 slovenských vojakov.
Dňa 11. novembra bolo v železničnom vagóne pri meste Compiègne uzavreté prímerie medzi Štátmi Dohody a Nemeckom, ktoré tak priznalo porážku a boli ukončené boje na západnom fronte vojnu. Prímerie vstúpilo do platnosti o 11:00 h parížskeho času. Spomienková udalosť začala symbolicky 11. novembra o 11 hodine a 11 minúte rozozvučaním Zvonu mieru a básňou "Na Flámskych poliach", ktorú počas vojny napísal chirurg kanadskej armády a básnik John McCrae. Báseň vyjadruje zármutok nad zabitými spolubojovníkmi na poliach v belgickom Flámsku posiatych kvetmi červených makov a slávna báseň aj červený kvet sa tak stali symbolmi prvej svetovej vojny.